GALAMBOS JÁNOS ZENEI ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA

Kréta

Facebook

Fenntartónk

Eseménynaptár

Iskolánk névadója

 

Névadónk, Galambos János, Grósz Jánosként született 1911-ben Soroksáron. Édesapja, Grósz Jakab szegény parasztként bohém életet élt, legendás volt zeneszeretetéről és még a mai napig is vidám történetek keringenek "viselt" dolgairól. Ez a zeneszeretet indította fiú gyermekeinek útját a zene felé. Mindhárom fiú fújta a trombitát, de művészi szintre csak János emelte. Legendás trombitája sokszor megszólalt a határban is, mert a szegény parasztélet nem tette lehetővé, hogy zenetanulás mellett a munka elmaradjon. Minden alkalmat igyekezett megragadni a gyakorlásra. Példának okáért egyik emlékezetes pillanata volt, amikor beledugott az öntözőkannába egy fúvókát és azon kísérelt meg dallamokat fújni.

Grósz János több zenekarban játszott, többek között a kitűnő Postászenekarban, amely elindította művészi pályáján is. Itt lett Grósz Jánosból Galambos János. Játszott a MÁV Szimfonikusoknál, majd a Magyar Rádió és Televízió Lehel György vezette szimfonikus zenekarának lett Nívó-díjas első trombitása. Így járta be a világot és ismerte meg őt az egész világ. Csak kevesen tudják, hogy ő fújta a trombitát a legendás Tenkes kapitánya című sorozat szignáljában is. A Pécsi Zeneművészeti Főiskola tanszékvezetőjeként tanított trombitát egészen haláláig. 1976-ban Budapesten távozott az élők sorából. A soroksáriak csodálattal, a zenészek büszkén és szeretettel őrzik emlékét.

Népes családjának több tagja is ismert muzsikus lett. Gyermekei, unokái a zenei életben tevékenykedtek, tevékenykednek, többek között a híres, Lagzi Lajcsi néven megismert trombitaművész, Galambos Lajos is.