GALAMBOS JÁNOS ZENEI ALAPFOKÚ MŰVÉSZETI ISKOLA

Kréta

Facebook

Fenntartónk

Eseménynaptár

Működésünk

 

A művészeti nevelés hosszútávú befektetés, amely feltétlenül szükséges a „teljes ember” személyiségének kialakulásához.

Az alapfokú művészetoktatás követelményei és tantervi programja keretében folyó zenei nevelés alkalmat ad az érdeklődő és fogékony növendékek képességeinek fejlesztésére, a zenei tehetségek felfedezésére, és pályára irányítására. Az értékes igényes zene megszerettetésére, művelésére, terjesztésére iskolánk biztosítja a különböző szakterületeken való jártasságok megszerzését és gyakorlását. A képzés során minden esetben figyelembe vesszük növendékeink életkori sajátosságait, érdeklődésükre, tehetségükre építve alakítjuk ki készségeiket. Fő feladatunk az esztétikai érzékenység – nyitottság, igényesség és fogékonyság – alakítása mellett a zene megszólaltatásához szükséges hangszeres és énektechnikai képzettség megszerzése és a zenei ismeretek átadása. Ezen célok elérése, megvalósítása érdekében intézményünk igyekszik folyamatosan biztosítani az állandó bemutatkozási lehetőségeket, havonta a „Pódium” hangversenyekkel, valamint térzenékkel, tanszaki szereplésekkel.

Iskolánk tanulói délutáni oktatás keretében tanulhatnak az általuk választott hangszeren, de lehetőség van csak szolfézsoktatásban való részvételre is. A hangszeres órák jellemzően egyéni órák, ahol a tanár egyszerre egy gyermekkel dolgozik, így biztosítva a fejlődéshez szükséges feltételeket, a személyre szabott figyelmet. Ezek intervalluma "A" tagozaton heti 2x30 perc, „B” tagozaton pedig 2x45 perc. A szolfézsórák csoportosan megtartott foglalkozások, heti 2x45 percben. Ha a férőhelyek engedik, a tanulók mellékhangszeres oktatást is kaphatnak. Az alapévfolyamok elvégzése után lehetőség van kamarazenei tanulmányokat folytatni.

Tanáraink jól felkészültek, kiváló szakemberek, bizonyítja ezt az a tény is, hogy iskolánkban sokan jutnak el a záróvizsgáig, tehát a gyerekek szívesen maradnak iskolánk tanulói, akár 12 vagy több éven át. A gyerekek rendszeresen szerepelnek az iskolai rendezvényeken (iskolai koncertek, tanszaki koncertek, hangszerbemutatók), a kiemelkedően tehetségesek pedig rendre szép eredményeket érnek el a fővárosi és országos versenyeken.

Azzal a reménnyel és szándékkal teljesíti küldetését az intézmény, hogy a település hagyományinak gondos ápolása, értékeinek megőrzése mellett Soroksár zenei és egyben kulturális életének meghatározó szereplőjévé válhat.